Otvoriť menu
Home  >  Izolácia podlahy podlahovou stierkou

Na čo je určená stierka AERO-THERM® floor

Jedná sa o nový typ vodou riediteľnej stierky, ktorá dopĺňa rad vonkajšej a vnútornej termoizolačnej stierky. Na podlahu bolo a je možné použiť aj teraz interiérovú stierku, ale tú nemožno použiť priamo pod mäkkú pochôdznu vrstvu, napríklad linoleum. Preto je v ponuke špeciálna stierka AERO-THERM® floor, ktorá disponuje výrazne vyššou pružnosťou a odolnosťou pri zachovaní rovnakých izolačných vlastností. Ak Vám je doma zima od nôh, potom stierka AERO-THERM® floor je pre vás riešením.

Prečo je výhodnejšia ako klasicky používané zateplenie?

Hlavnou výhodou podlahové stierky AERO-THERM® floor je minimálna vrstva, v ktorej už spoľahlivo funguje. Jednoduchým nanesením 1mm vrstvy stierky na súčasnú podlahu (napr. betónovú) získate účinnú podlahovú izoláciu. Ak riešite podlahu na chalupe, alebo v staršom dome, kde betónové podlahy nie sú, potom stačí na súčasnú drevenú podlahu položiť napr. OSB dosky a na ne už našu podlahovú stierku.

 

tepelne izolačná stierka

Pod aké druhy podlahových krytín je určená?

Podlahová stierka je vhodná pod všetky dostupné podlahové krytiny. Či už sa rozhodnete pre koberec, linoleum, dlažbu alebo napríklad plávajúcu podlahu, podlahová stierka AERO-THERM® floor je ideálna izolačná vrstva pod každú z týchto krytín.

 

izolácia podlahy

Možno ju kombinovať s podlahovým kúrením?

Je k tomu priamo určená. Jej izolačné schopnosti ešte zvýšia účinnosť podlahového vykurovania. Je výborným riešením pod vykurovacie fólie, vykurovacie rohože, vykurovacie káble, alebo aj teplovodný podlahový systém. Práve vykurovacej fólie so stierkou AERO-THERM® floor sú najlepším riešením pre tých, ktorí chcú funkčnú a maximálne účinnú teplú podlahu a nemajú možnosť výrazne navyšovať súčasnú výšku podlahy.

 

Ako sa stierka nanáša?

Podlahu je nutné zbaviť všetkých nečistôt, prachu a prípadne opraviť akékoľvek nerovnosti. Podklad musí byť súdržný! Pred aplikáciou stierky je nutné použiť AT-PENETRÁCIU pre zjednotenie nasiakavosti podkladu. Stierku potom už nanášame buď stierkovaním, alebo striekaním. Pre dosiahnutie ideálnych termoizolačných vlastností je dostačujúca 1mm silná vrstva.

 

Aká je spotreba stierky?

Potrebné množstvo stierky možno takmer presne odhadnúť podľa plochy podlahy, na ktorú budeme stierku nanášať. Vzorec na 1m2 = 1 liter stierky je pre nákup množstva stierky dostačujúci. Odporúčame však do spotreby započítať aj presah na stenu do výšky cca 10cm. Stierku je nutné pred aplikáciou v celom obsahu dôkladne rozmiešať !! Stierku je možné ešte pred aplikáciou trochu zriediť. Odoberte z originálneho balenia do čistej nádoby trochu stierky a miešaním dosiahnete konzistencie hustej smotany. Podľa potreby sa riedi postupným pridávaním malého množstva čistej vody. Napr. do balenia 5l pridajte cca 1 dcl vody. Takto by ste mali získať optimálnu konzistenciu stierky pre naťahovanie zubovým hladidlom.

 

Má stierka ešte iné využitie ako na podlahu?

Áno. Ak je pod vašou podlahou suchá, ale studená pivnica, ktorá vám výrazne ochladzuje podlahu, možno stierku AERO-THERM® floor nastriekať na strop v pivnici a účinok stierky bude obdobný.

hore